Kick-off Cybersecurity in maritieme sector Rotterdam

Aanstaande woensdag vind de kick-off van het nieuwe onderzoeksproject ‘CyberSecurity in the Rotterdam Maritime Sector’ met de samenwerkende partijen plaats. Het onderzoek heeft tot doel de cyberweerbaarheid in de complexe bedrijfsketens van de maritieme sector te vergroten.

Het onderzoek wordt uitgevoerd door Erasmus Universiteit Rotterdam, in samenwerking met FERM, NHL StendenTUDelftGemeente RotterdamSchuberg PhilisSmartPortLloyd’s RegisterKotug en Platform Veilig Ondernemen. Het project heeft een looptijd van 2 jaar en is gehonoreerd met middelen beschikbaar gesteld door TKI Dinalog, het kennisinstituut van de Topsector Logistiek.

Vijf case studies
Het project analyseert met behulp van een raamwerk voor de afhankelijkheden tussen bedrijven in maritieme operationele processen in en rond de Rotterdamse haven vijf case studies van kritieke processen. De vijf casestudies omvatten het aanlopen van schepen in de haven, het laden en lossen van gevaarlijke goederen, het ophalen van containers bij terminals, het bevoorraden van schepen met reserveonderdelen, voorraden en brandstof, en scheepsreparatie.

Rotterdamse Cyber Resilience aanpak
Zo wordt er een effectieve bouwsteen ontwikkeld voor de Rotterdamse Cyber Resilience aanpak. Daarnaast wordt een bruikbare MKB-integratiestrategie ontwikkeld om, samen met FERM, grote aantallen MKB te betrekken in het opbouwen van cyberweerbaarheid van de diverse bedrijfspopulatie in het haven-maritieme domein.

Meer informatie
Meer weten? Neem contact op met Marlies Sikken, directeur SmartPort.

Datum

dec 20 2023
Expired!